Remember to select Berkeley Turkish School as your charity at Amazon Smiles!

Screen Shot 2017-11-24 at 12.16.08 PM.png

Dear Berkeley Turkish School Supporters!

We all hope you enjoyed your Thanksgiving! For your Black Friday Shopping and gifts remember to select Berkeley Turkish School as your charity at Amazon Smiles...

To shop at AmazonSmile simply go to smile.amazon.com from the web browser on your computer or mobile device. You may also want to add a bookmark to smile.amazon.com to make it even easier to return and start your shopping at AmazonSmile.
On your first visit to AmazonSmile smile.amazon.com, you need to select a charitable organization to receive donations from eligible purchases before you begin shopping. Amazon will remember your selection, and then every eligible purchase you make at smile.amazon.com will result in a donation.

Sayın Berkeley Türk Okulu Destekçileri,

Black Friday alışverişlerinizde, Amazon Amazonsmiles’dan Berkeley Turkish School'u seçmeyi unutmayın ... AmazonSmile'de alışveriş yapmak için bilgisayarınızdaki veya mobilinizden smile.amazon.com adresine girebilirsiniz. Ayrıca, AmazonSmile'de alışveriş yapmaya başlamanızın daha kolay olmas için smile.amazon.com'a bu linki işaretleyebilirsiniz. AmazonSmile smile.amazon.com'u ilk ziyaretinizde, alışverişe başlamadan önce uygun satın alımlardan bağış almak için sizden bir hayır kurumunu seçmenizi isteyecektir. Amazon Berkeley Turkish School seçiminizi hatırlayacak ve sonra smile.amazon.com adresinde yaptığınız her uygun satın alma, okulumuza bir bağışla sonuçlanacaktır. Şimdiden teşekkür ederiz.

http://smile.amazon.com/gp/chpf/about/ref=smi_aas_redirect

https://smile.amazon.com/…